Skupina Czechoslovak Group (CSG) podnikatele Michala Strnada rozšířila svůj vliv na globální úrovni díky investicím v řádech desítek miliard korun. Holding, specializující se nejen na výrobu zbraní a munice, ale také na inovace v automobilovém průmyslu, nedávno uzavřel obchody na nákup dvou významných zahraničních výrobců munice. Celkově CSG investuje desítky miliard korun a působí ve více než osmi zemích na třech kontinentech, zaměstnávajíc přes deset tisíc lidí.
CSG se nedávno posílila akvizicí italského výrobce luxusních loveckých a sportovních zbraní Armi Perazzi. Tato akvizice nebyla motivována pouze finančně, ale i posílením mezinárodní prestiže skupiny jako globální a inovativní průmyslové entity.
Odborník na fúze a akvizice, Adam Páleníček z KPMG, porovnává CSG s další aktivní zbrojařskou skupinou, Colt CZ Group. Společnosti v oboru ukazují silný trend růstu, přičemž CSG nedávno oznámila další významnou akvizici v italském odvětví střelných zbraní.
Vedle expanze v oblasti zbrojařství se CSG angažuje v jiných odvětvích. Nedávno převzala segment bezemisních a samořiditelných vozidel pro logistiku na letištích a přístavech, investovala do francouzské společnosti Gaussin. Kromě toho vstoupila do světa startupů akvizicí technologické firmy Pocket Virtuality, specializující se na rozšířenou a virtuální realitu v průmyslu.
Výhledy odvětví od experta KPMG naznačují silnou poptávku po zbroji kvůli novým konfliktům a geopolitickému napětí. Tento trend může trvat několik desetiletí, což dává CSG příležitost posílit svou pozici na trhu. Skupina za minulý rok utržila 25 miliard korun a provozní zisk se zdvojnásobil na 5,6 miliardy korun, po zahrnutí akvizice Fiocchi Munizioni dokonce na 7,4 miliardy korun.
Zdroj: Seznam Zprávy
Čína se připravuje na válku se sousedy. Nad Západem chce vyhrát ideologicky